Jak na alergie přírodní cestou ?
Léto je za dveřmi a s ním rozkvétají také všemožné druhy květin, stromů a trav. S tím je spjatý také všudypřítomný poletující pyl. Na ten je stále více lidí alergických. S alergiemi můžeme bojovat i bez prášků. Jak?
- ŽAMPION - je nejsilnější přírodní protialergen. Je jedno, zda se jedná o žampiony uměle vypěstované, lesní či polní. Stačí si nasbírat 2 kg čerstvých žampionů. Ty nakrájíme a usušíme. To můžeme provést v troubě nebo speciální sušičce. Sušené žampiony pak rozemeleme na co nejjemnější prášek. Ten si přesypeme do uzavíratelné nádoby. Užíváme 4 malé lžičky denně, po jednom měsíci na deset dní vysadíme. Poté můžeme opět užívat.
- KALINA TUŠALAJ - je keř, který může svými květy připomínat bez černý. Než však budeme užívat tušalaj, začneme s březovými pupeny. Užíváme jednu kapku na 1 kg váhy. Jakmile spotřebujeme 25 ml, můžeme přejít na tušalaj. Tu užíváme v dávce 2 kapky na 1 kg váhy po dobu minimálně 5 týdnů.
- BYLINKY - ty pomáhají nejen při detoxikaci. Zlepšují imunitu a dokonce dokážou odstranit příznaky alergie. Pro zmírnění projevů je vhodná léčebná kúra z měsíčku. K němu přidáme černý rybíz, žampion a grep. Takováto kúra nás může vyčistit od plísní a bakterií, které se usadily v našich dýchacích cestách. Kúra z penízovky, černého rybízu a grepu společně s kalinou tušalaj čistí pokožku. Francouzský zelený jíl a Enterosgel, při doplnění o bez je tato kúra vhodná pro odstranění plísní a hojí kožní problémy.
Na detoxikaci organismu jsou nejvhodnější žito, rozmarýn, jalovec, ostropestřec, měsíček. Kúry z těchto rostlin pročistí játra a tím nám uleví od alergií.
Tlumení alergických reakcí a léčení pokožky. K tomu jsou nejvhodnější rostliny jako černý rybíz, perila křovitá, černý bez, bazalka, žampion nebo ořešák.
Na ekzémy jsou pak vhodné masti, které obsahují výtažky z lopuchu nebo měsíčku lékařského.
Tyto kúry nám mohou často pomoci se alergie zbavit. Oproti předraženým farmaceutickým výrobkům jsou tyto doma vyrobené zdarma. Proto, pokud nám tyto rostliny v okolí hojně rostou, neměli bychom váhat s využitím.
Autor: Radim Dvořák