Dnes doporučujeme:

Našli jste nové zahradnictví ?

vydáno 28.10.2010 19:45

Kvalita zahradnictví a zahradních center je v České republice velmi různorodá. Našli jste při vašich toulkách za pořizováním nových rostlin do zahrady novou prodejnu, která Vás něčím novým příjemně překvapila ? A nebo naopak - navštívili jste zahradnictví, kde Vás i přes jeho proslulost něco nemile překvapilo ? Špatný sortiment okrasných dřevin ? Nepříjemný personál ?Pořádáte výstavu květin , nebo jinou výstavu se zahradní tematikou ? Napište nám, rádi Vaše zkušenosti uveřejníme.

celý článek

Anketa

Navštěvujete pravidelně zahradnictví?

Ano, navštěvuji 6 765
78%

Ne, nenavštěvuji 1 866
22%

Celkový počet hlasů: 8631


Obliba bylinek v českých domácnostech stále roste

24.08.2011 14:28

Na českých zahradách, ale i balkonech či na parapetech oken bytů podle odborníků stále přibývá záhonů a květináčů s léčivými, aromatickými a kořeninovými rostlinami. Zahrádkáři jimi nahrazují zejména zeleninu.
Obliba pěstování bylin na zahrádkách vzrůstá mimo jiné proto, že lidé už tolik nepěstují zeleninu a raději si ji kupují v obchodech. Bylinky si už pěstují nejen senioři, ale i mladí lidé. Používají je zejména při přípravě jídel.
Kvůli rostoucímu zájmu o léčivé, aromatické a kořeninové rostliny se letos pořadatelé letní etapy mezinárodní výstavy Flora Olomouc rozhodli bylinami zaplnit hlavní expozici ústředního pavilonu A. Jeho návštěvníci si mohou v pavilonu prohlédnout záplavu bazalek, třapatek, mát, heřmánku či levandulí.
V bylinkové atmosféře se nese i doprovodný program. Zájemci mohou navštívit například čajovnu a stánky s prodejem bylin, čajů a koření. Od odborníků se mohou během přednášek dozvědět například charakteristiku léčivých rostlin. Současně s výstavou Flora Olomouc se na olomouckém výstavišti konají zahradnické trhy. Obou akcí se účastnilo na 300 vystavovatelů a prodejců.