Dnes doporučujeme:

Našli jste nové zahradnictví ?

vydáno 28.10.2010 19:45

Kvalita zahradnictví a zahradních center je v České republice velmi různorodá. Našli jste při vašich toulkách za pořizováním nových rostlin do zahrady novou prodejnu, která Vás něčím novým příjemně překvapila ? A nebo naopak - navštívili jste zahradnictví, kde Vás i přes jeho proslulost něco nemile překvapilo ? Špatný sortiment okrasných dřevin ? Nepříjemný personál ?Pořádáte výstavu květin , nebo jinou výstavu se zahradní tematikou ? Napište nám, rádi Vaše zkušenosti uveřejníme.

celý článek

Anketa

Navštěvujete pravidelně zahradnictví?

Ano, navštěvuji 6 590
79%

Ne, nenavštěvuji 1 750
21%

Celkový počet hlasů: 8340


Olomoucké Výstaviště Flora zaplnili milovníci květin

24.08.2011 14:28

Olomoucké Výstaviště Flora minulý týden zaplnili milovníci květin. V jeho areálu odstartovala letní etapa stejnojmenné mezinárodní výstavy, která je největší a nejstarší tuzemskou akcí svého druhu. Její návštěvníci si mohli prohlédnout nejen květy vrcholícího léta, ale také na zákoutí plná léčivých, voňavých a pestrých bylinek. Výstava Flora Olomouc trvala do neděle.

Hlavní expozice výstavy, která je tradičně umístěna v ústředním pavilonu A, tentokrát připomínala středověký klášterní rajský dvůr. Návštěvníci si díky tomu mohli prohlédnout záhony s bazalkami, třapatkami, slunečnicemi, heřmánkem, levandulí, ale také s chmelem, konopím či kmínem. Na galerii pavilonu A je pak čekali exponáty spolků kaktusářů s přehlídkou kaktusů a sukulentů.

Další část expozice letní etapy květinové výstavy našli návštěvníci například v pavilonu E, který už tradičně obsadili členové Svazu školkařů ČR s expozicí školkařských okrasných výpěstků. Zahrádkáři do Olomouce přivezli letní květiny, například řezané růže, mečíky, ale i trvalky či balkonové květiny. V pavilonu H návštěvníci našli expozici letního ovoce a zeleniny. Nabídku tohoto pavilonu doplnila zahrádkářská poradna a sklípek vinařů.

Součástí květinové výstavy byly i letos Letní zahradnické trhy. Lidé si na nich mohli koupit květiny, okrasné dřeviny či pomůcky a potřeby pro zahradníky a zahrádkáře. Výstavy a trhů se letos zúčastní na 300 vystavovatelů a prodejců.

O tom, že zájem lidí o květiny neutuchá, svědčí davy návštěvníků, kteří takřka zaplnili areál výstaviště už v dnešních dopoledních hodinách. Loni na letní etapu Flory zavítalo zhruba na 32.000 lidí.

Největší nápor organizátoři výstavy očekávali o víkendu. Zejména v sobotu motoristé měli problém u areálu zaparkovat. Nedostatek odstavných ploch je letitým problémem výstaviště. Situace by se mohla zlepšit do dvou let díky plánované opravě a rozšíření hlavního pavilonu A. Součástí projektu je i vybudování nového parkoviště u Zamenhofovy ulice.