Dnes doporučujeme:

Našli jste nové zahradnictví ?

vydáno 28.10.2010 19:45

Kvalita zahradnictví a zahradních center je v České republice velmi různorodá. Našli jste při vašich toulkách za pořizováním nových rostlin do zahrady novou prodejnu, která Vás něčím novým příjemně překvapila ? A nebo naopak - navštívili jste zahradnictví, kde Vás i přes jeho proslulost něco nemile překvapilo ? Špatný sortiment okrasných dřevin ? Nepříjemný personál ?Pořádáte výstavu květin , nebo jinou výstavu se zahradní tematikou ? Napište nám, rádi Vaše zkušenosti uveřejníme.

celý článek

Anketa

Navštěvujete pravidelně zahradnictví?

Ano, navštěvuji 6 765
78%

Ne, nenavštěvuji 1 866
22%

Celkový počet hlasů: 8631


Senát schválil novelu týkající se osiva pro národní parky

02.02.2012 12:59

Senát schválil vládní novelu zákona o oběhu osiva a sadby. Jde o osivo užívané převážně v národních parcích či chráněných krajinných oblastech. Novela přejímá pravidla nové evropské směrnice a lhůta pro její převzetí uplynula loni 30. listopadu. Novelu nyní dostane k podpisu prezident republiky.
Jde hlavně o semena lučního kvítí a rostlin z horských luk. Novela zavádí povolení, která obchodníkům s tímto osivem bude vydávat Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský. Zájemce o toto povolení bude muset ústav informovat o množství osiva, pro které žádá o povolení, a o výměře a umístění plánovaných lokalit sběru.
Po skončení vegetačního období bude navíc osivářská firma mít povinnost oznámit množství osiva, které prodala. V případě nesplnění povinností bude dotyčnému hrozit pokuta až půl milionu korun. Nyní pro tyto speciální směsi osiv platí stejný režim jako pro konvenční směsi.
V současné době je evidováno asi 700 dodavatelů osiva. Novela se bude týkat jen malého počtu z nich.