Dnes doporučujeme:

Našli jste nové zahradnictví ?

vydáno 28.10.2010 19:45

Kvalita zahradnictví a zahradních center je v České republice velmi různorodá. Našli jste při vašich toulkách za pořizováním nových rostlin do zahrady novou prodejnu, která Vás něčím novým příjemně překvapila ? A nebo naopak - navštívili jste zahradnictví, kde Vás i přes jeho proslulost něco nemile překvapilo ? Špatný sortiment okrasných dřevin ? Nepříjemný personál ?Pořádáte výstavu květin , nebo jinou výstavu se zahradní tematikou ? Napište nám, rádi Vaše zkušenosti uveřejníme.

celý článek

Anketa

Navštěvujete pravidelně zahradnictví?

Ano, navštěvuji 6 765
78%

Ne, nenavštěvuji 1 866
22%

Celkový počet hlasů: 8631


Výstavy na Vysočině nabídnou i ochutnávky brambor

02.10.2011 17:53

Několik pěstitelských výstav se v říjnu koná na Vysočině; návštěvníci na nich mohou například ochutnat různé druhy vařených brambor s máslem, poučit se mohou i o vaření z dýní. Bramborám, tradiční plodině kraje, budou věnovány hlavně Bramborářské dny, které budou koncem příštího týdne v Havlíčkově Brodě. Svět vytvořený ze stovek různých druhů dýní mohou lidé vidět na statku v Nové Vsi u Leštiny.

Bramborářské dny se letos uskuteční po jednadvacáté, a to od 13. do 15. října. Veřejnosti je určen sobotní program. Na Havlíčkově náměstí se dopoledne představí odborníci pestrý sortiment bramborových odrůd. Brambory se na místě budou také vařit, aby lidé mohli odrůdy vybírat i podle chuti. Ochutnávku si mohou zpestřit kouskem másla a mlékem. Veřejnost se může zúčastnit i tradičních soutěží v pojídání bramboráků a ve škrábání brambor.

Brambory mohou lidé přijet ochutnávat také do Přibyslavy na Havlíčkobrodsku, kde 15. října začne 13. ročník třídenní výstavy ovoce, zeleniny, medu a brambor Přibyslavska. V radničních sklepech budou v sobotu vařené brambory nejlepších odrůd, které vybere odborná porota. K vidění bude i ovoce a zelenina; v minulém roce se sešlo 244 vzorků. Diváci mohou v sobotu také vybírat nejkrásnější jablko. Výstava potrvá do 17. října.

Dýňový svět je po celý tento měsíc na statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny. Na farmě se pěstují desítky druhů dýní, od velkých plodů vhodných pro Halloween přes okrasné druhy po druhy na vaření. Ze stovek dýní teď farmáři vytvořili pestrou výzdobu na rozlehlé zahradě statku. Během týdne je jejich Dýňový svět přístupný veřejnosti odpoledne, o víkendech je otevřeno celý den. K vidění tam je i slámový hrad