Dnes doporučujeme:

Našli jste nové zahradnictví ?

vydáno 28.10.2010 19:45

Kvalita zahradnictví a zahradních center je v České republice velmi různorodá. Našli jste při vašich toulkách za pořizováním nových rostlin do zahrady novou prodejnu, která Vás něčím novým příjemně překvapila ? A nebo naopak - navštívili jste zahradnictví, kde Vás i přes jeho proslulost něco nemile překvapilo ? Špatný sortiment okrasných dřevin ? Nepříjemný personál ?Pořádáte výstavu květin , nebo jinou výstavu se zahradní tematikou ? Napište nám, rádi Vaše zkušenosti uveřejníme.

celý článek

Anketa

Navštěvujete pravidelně zahradnictví?

Ano, navštěvuji 6 764
78%

Ne, nenavštěvuji 1 866
22%

Celkový počet hlasů: 8630


Zahrada zámku v Miloticích

04.07.2011 14:04

U barokního zámku v Miloticích na Hodonínsku začne patrně v červenci obnova zahrady. Přijde na tři miliony korun a pro veřejnost bude otevřena už v příští sezoně. Na půlhektarovém pozemku, který už dlouhá léta leží ladem, vzniknou záhony s květinami, ovocnými stromy, ale i řádky se zeleninou, které bývaly nedílnou součástí šlechtických sídel.
Původně se předpokládalo, že projekt přijde na šest milionů korun. Při výběru dodavatele se ale podařilo stlačit cenu až na polovinu. Zahrady vždy krášlily okolí zámků, i když většina z nich v minulosti zanikla.
Zahrady se dělily na květinové a zeleninové. Část se zeleninou měla sice ryze praktický účel, protože ji využívala zámecká kuchyně, záhony s mrkví, saláty a dalšími plodinami byly ale vytvořeny vždy tak, aby vytvářely estetický celek.
Předloni se památkáři v Miloticích pustili do obnovy parku. Nechali v něm vykácet sto přerostlých a přestárlých stromů. Nahradili je 160 vzrostlými pětimetrovými dřevinami dovezenými z Nizozemska. Celý projekt přišel na čtyři miliony korun.