Dnes doporučujeme:

Našli jste nové zahradnictví ?

vydáno 28.10.2010 19:45

Kvalita zahradnictví a zahradních center je v České republice velmi různorodá. Našli jste při vašich toulkách za pořizováním nových rostlin do zahrady novou prodejnu, která Vás něčím novým příjemně překvapila ? A nebo naopak - navštívili jste zahradnictví, kde Vás i přes jeho proslulost něco nemile překvapilo ? Špatný sortiment okrasných dřevin ? Nepříjemný personál ?Pořádáte výstavu květin , nebo jinou výstavu se zahradní tematikou ? Napište nám, rádi Vaše zkušenosti uveřejníme.

celý článek

Anketa

Navštěvujete pravidelně zahradnictví?

Ano, navštěvuji 6 790
78%

Ne, nenavštěvuji 1 866
22%

Celkový počet hlasů: 8656


Botanické zahradnictví Eva a Josef Holzbecherovi

V naší nabídce najdete pokryvné trvalky, vysoké záhonové trvalky, skalničky, rostliny na střešní zahrady, okrasné traviny, kapradiny a drobné dřeviny. Sortiment okrasných rostlin, který se stále rozrůstá o nové kultivary, nebo nové druhy z přírody vhodné pro výsadby v zahradách a parcích, nelze pěstovat v celé šíři v jedné školce. Naší snahou je nabízet co největší sortiment rostlin pro různé typy stanovišť. Kromě standardního sortimentu nabízíme celou řadu botanických druhů, které nejsou běžně pěstovány a také mnoho rostlin pocházejících z přírodních sběrů expedic botanických zahrad i amatérských pěstitelů. Sortiment je neustále obohacován o nové druhy. Kromě botanických druhů pěstujeme ale i mnoho kultivarů, z nichž několik vzniklo i přímo v našem zahradnictví selekcí a řízeným křížením (je to např. růžovo - fialově kvetoucí, vonný hvozdík (Dianthus) ‘Babí Lom‘, nebo koniklec (Pulsatilla) ‘Papageno‘ s třepenitými květy). Uvedli jsme na trh několik nových odrůd trávniček (Armeria), které vznikly z křížení A. juniperifolia 'Bevan' a A. 'Rosi'. Jednou z našich specializací je produkce lewisií (Lewisia cotyledon), kde jsme mnohaletou selekcí dosáhli pestré škály barev od žlutých tónů až po výrazně červené a fialové. Většina druhů je pěstována v hranatých kontejnerech 9 x 9 cm. Na základě stále rostoucí poptávky ale každým rokem více rozšiřujeme nabídku i ve větších kontejnerech, které nám umožňují dodávat našim odběratelům silné rostliny, které mají větší estetický efekt ihned po výsadbě. V tomto roce např. rozšiřujeme nabídku okrasných travin a soliterních trvalek ve dvou- a třílitrových kontejnerech. Některé taxony dodáváme ale i v menších velikostech kontejnerů, nebo v sadbovačích, kde je jejich předností nižší cena.

 

Adresa:    Botanické zahradnictví Eva a Josef Holzbecherovi
               Lelekovice 286
               664 31 Lelekovice
               Telefon: +420 541 232 055
               E-mail: info@holzbecher.cz
               Web: https://www.holzbecher.cz

Máte osobní zkušenost se zahradnictvím Holzbecherovi? Podělte se s ostatními

pochvala a obdiv

manželé Seberovi | 28.05.2011

Poprvé jsme u Holzbecherovich byli se zájezdem skalničkářů Campanula Bruntál s ing.Kolářem.Pak navštěvujeme každý rok tuto nej skalničkářskou firmu na Floře v Olomouci a upřímě musíme říci,že jste výborní a přejeme vám hodně pohody a zdraví do dalšího pěstování skvostů skalek ,koryt a rabátek.Děkujeme a už dnes se těšíme na letní Floru 2011.Děkujeme Seberovi

Přidat nový příspěvek