Dnes doporučujeme:

Našli jste nové zahradnictví ?

vydáno 28.10.2010 19:45

Kvalita zahradnictví a zahradních center je v České republice velmi různorodá. Našli jste při vašich toulkách za pořizováním nových rostlin do zahrady novou prodejnu, která Vás něčím novým příjemně překvapila ? A nebo naopak - navštívili jste zahradnictví, kde Vás i přes jeho proslulost něco nemile překvapilo ? Špatný sortiment okrasných dřevin ? Nepříjemný personál ?Pořádáte výstavu květin , nebo jinou výstavu se zahradní tematikou ? Napište nám, rádi Vaše zkušenosti uveřejníme.

celý článek

Anketa

Navštěvujete pravidelně zahradnictví?

Ano, navštěvuji 6 790
78%

Ne, nenavštěvuji 1 866
22%

Celkový počet hlasů: 8656


Nejkrásnější jiřina z odrůdy Vulkán

19.11.2010 14:41

Červeně zabarvená odrůda Vulkán zaujala nejvíce návštěvníků třídenní výstavy jiřin v České Skalici na Náchodsku. V soutěži se utkalo zhruba 150 odrůd těchto květin. Tato odrůda v minulých ročnících často končila na druhém či třetím místě, letos však s přehledem zvítězila. Získala asi osm procent hlasů účastníků hlasování, kterých bylo kolem pěti stovek. V loňském roce návštěvníci vybrali jako vítěze fialově zabarvenou odrůdu Premia 18.
Tradici výstav ve městě inicioval založením spolku pěstitelů jiřinek kněz František Hudrálek. Poprvé uspořádal výstavu v roce 1837. Po požáru města v roce 1847 a úmrtí zakladatele slavnosti v České Skalici na 78 let ustaly. Výstava jiřin je součástí tradičních Jiřinkových slavností.