Sportuijeme na zahradě
Prostor na pingpongový stůl už máme nachystaný. Nyní už jen stůl, pálky a míčky. Pak už se můžeme pustit přímo do hry.
Dostali jsme se k pořízení stolu. To není žádná levná záležitost. Stoly do exteriéru seženeme od 7 000kč, s vyšší kvalitou pak cena stoupá až k několika desítkám tisíc. Dále doplňky, jako je plachta na zakrytí, pingpongové pálky a podobně. Pod deset tisíc se pravděpodobně nedostaneme. Pokud nejsme tak nároční a jde nám pouze o zábavu, stačí si stůl vyrobit sám. V nejbližším stolařství si necháme uříznout dvě desky z dřevotřísky a máme desku stolu.
Nyní stačí vyrobit nohy. Pokud máme staré cihly na zahradě, můžeme nohy vybetonovat. Pokud máme cihly o výšce 25cm, stačí položit tři na sebe. Takto uděláme 6 noh, tak aby byl stůl ze všech stran podepřen. Pokud k sobě tyto cihly nelepíme betonem, měli bychom klást důraz na dobré usazení první cihly. Nejdříve si naměříme rozměry stolu.
- Cihly, gumová palice, písek.
Místo, kde stůl bude, ohraničíme provázkem. Tak získáme obrys a budeme mít přehled, kde budou nohy. Na daných místech odstraníme svrchní část půdy, která je prorostlá trávou. Tento prostor vyplníme pískem. Ten nám usnadní usazování. Nyní usadíme první cihlu. U té klademe důraz a doťukáváme ji gumovou paličkou tak, aby byla v přesné rovině. Jakmile máme všechny první cihly na svých místech. Naskládáme další dvě patra. Nyní stačí položit stůl a drobné nerovnosti vyrovnat podložkami ze dřev.
Další možností je vyrobení vlastních skládacích noh. V tomto případě se stačí podívat na internet, kde je obrovská nabídka stolů, i starých.
- Dřevěné latě, vrtačka, lepidlo na dřevo, kladivo, šrouby a pilka.
Okoukat systém, jakým se nohy skládají. Za pomoci latí, pilky, vrtačky a šroubů, můžeme vytvořit kostru.
Pokud máme na zahradě aspoň osm kovových tyčí o délce minimálně 90cm, můžeme je využít také.
- Železné trubky o průměru aspoň 4cm, palice, rýč.
Na místech, kde má stůl nohy vykopeme malé dírky. Ty jsou hluboké tak, aby vložená tyč vykukovala z díry výškou 74cm. Tyto díry vybetonujeme tak, aby do nich těsně zapadaly tyče. Druhou možností je sehnat železnou trubku, která je jen o trochu širší. Tu nařežeme na osm částí a ty do země upevníme. Nyní stačí pozastrkat železné trubky do děr a máme nohy ke stolu. Pokud chceme stůl nastálo, můžeme trubky zatlouct do země.
Autor: Radim Dvořák© Peter Atkins - Fotolia.com